Jak wybrać ekipę budowlaną?

Data dodania: 19.12.2016


Budowę domu zakończoną sukcesem determinuje wiele czynników. Przede wszystkim musi to być odpowiednia działka, dobry projekt domu oraz profesjonalna ekipa wykonawcza. Jeśli jeden z tych czynników będzie marnej jakości, trudno będzie uzyskać satysfakcjonujące efekty. W takim razie jak wybrać ekipę budowlaną, która wzniesie dom naszych marzeń?

Poszukiwania dobrej ekipy najlepiej rozpocząć wśród znajomych. Jeśli mamy w swoim otoczeniu osoby, które niedawno zakończyły projektowanie domów, można zapytać, czy nie rekomendują jakiejś konkretnej firmy wykonawczej. Również można poczytać opinie o tej branży na forach internetowych, ale trzeba zachować czujność, ponieważ wiele komentarzy może być przekoloryzowanych.

Jeśli trafimy na dobrze rokującą ekipę, najlepiej zapytać się o adresy wykonanych dotychczas inwestycji, by na własne oczy się przekonać, jakich efektów można się spodziewać. Ponadto dzięki temu uzyskujemy kontakt do ich klientów, którzy mogą nam podpowiedzieć czy projektowanie domów z upatrzoną przez nas firmą jest dobrym wyborem.

Dobrym tropem jest też pracownia architektoniczna, której zleciliśmy wykonanie projektu. Osoby z branży dobrze się orientują, kto jak działa i kogo warto polecić. Pozytywne referencje ze strony fachowców to duży plus, który działa na korzyść wizerunku ekipy.

Trzeba również zwrócić uwagę na zaplecze techniczne danej firmy. Jeśli posiada ona odpowiedni sprzęt, możemy być pewni, że mamy do czynienia z profesjonalnymi ludźmi. Obniży to także koszty wynajmu niezbędnych maszyn, które zazwyczaj ponosi inwestor. Jednak jeżeli trafimy na niewielką, młodą firmę, nie powinniśmy się zrażać. Każde przedsiębiorstwo kiedyś zaczynało i niewielu mogło pozwolić sobie na komplet sprzętu od samego początku. Takie firmy najczęściej oferują konkurencyjne ceny, dlatego czasem warto zaryzykować. Mimo wszystko cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Wiele jest przypadków, w których inwestor dał się skusić niskimi kosztami, a potem męczył się ze źle wykonaną inwestycją i musiał zatrudniać nową firmę, która naprawi błędy poprzedniej. Taka „oszczędność” może ostatecznie kosztować więcej, niż byśmy pierwotnie wydali na pierwszorzędną firmę budowlaną.

Apartamenty w Kołobrzegu

Jeśli szukamy dobrej ekipy budowlanej, najlepiej zacząć na długo przed rozpoczęciem sezonu. Wtedy mamy szanse na umówienie terminu z obleganą firmą, która wiosną ma już zapełniony cały kalendarz. Dlatego projekty budowlane i ich wykonanie powinny być planowane o wiele wcześniej, by nie dać się wyprzedzić innym inwestorom. Odpowiednie przygotowanie i organizacja pracy to niezbędne elementy pomyślnie zakończonej budowy domu.

Deweloper Kołobrzeg